09 grudnia 2022

Tygodniowy przegląd nowości Google Workspace

 Zobacz awatary współpracowników na pasku narzędzi aplikacji na urządzeniach z systemem Android

Kontynuując nasze wysiłki mające na celu poprawę działania Google Workspace na urządzeniach z dużymi ekranami z systemem Android, awatary współpracowników zostają przeniesione z menu overflow na pasek aplikacji w górnej części tabletów i urządzeń mobilnych z systemem Android. 

Przypinanie nagłówków tabel podczas używania formatu bez stron w Dokumentach Google

Gdy Dokument Google jest ustawiony na format bez stron, można teraz przypiąć jeden lub więcej wierszy tabeli jako wiersze nagłówków. Po przewinięciu w pionie obok górnej części tabeli nagłówki pozostaną widoczne w górnej części okna, aż do przewinięcia do dolnej części tabeli.


Łatwe udostępnianie plików w Google Meet w przeglądarce

Aktualnie, udostępniając na czacie Google Meet link do pliku Google Drive, należy upewnić się, że dokument jest udostępniony z obecnymi na Meet na oddzielnym ekranie. Zaczynając od tego tygodnia, udostępniając plik na czacie Meet, pojawi się prośba o zaktualizowanie uprawnień udostępniania tak, aby odpowiadały one temu, które osoby uczestniczące w spotkaniu powinny mieć dostęp do konkretnego pliku, wszystko to odbywa się w Meet. 

Ostrzeżenia o zewnętrznych odbiorcach maila na urządzeniach z iOS

Zaczynając od dzisiaj, po dodaniu zewnętrznych odbiorców maila na iOS wyświetli się ostrzeżenie. Są już one dostępne w Gmailu w przeglądarce i na urządzeniach z Androidem. Należy zaznaczyć, że admini mogą wyłączyć i włączyć te ostrzeżenia dla swoich organizacji.


Ulepszenia w używaniu Miro w Google Meet

Wprowadzono dwa ulepszenia w obsłudze Miro w ramach Google Meet:
  • Uczestnicy spotkania zobaczą zaproszenie dialogowe zamiast wiadomości na czacie z prośbą o dołączenie do sesji tworzenia tablicy
  • Gospodarze spotkań mają teraz możliwość zakończenia współpracy dla całej grupy. Uczestnicy spotkania będą też mogli samodzielnie opuścić sesję.