27 lutego 2023

Od 13 marca 2023 wszystkie nowo stworzone Spaces w Czacie Google będą wątkami liniowymi

 Jak ogłoszono wcześniej usprawniamy sposób organizacji konwersacji w Czacie Google. Zaczynając od 13 marca 2023 wszystkie nowe pokoje w Czacie Google będą wątkami liniowymi. Użytkownicy nie będą mieli opcji organizowania konwersacji według tematów, w których powiązane wiadomości i odpowiedzi były pogrupowane razem w głównym okienku konwersacji. Istniejące pokoje organizowane w ten sposób nadal będą funkcjonować tak samo.

Jeszcze w tym roku istniejące pokoje organizowane według tematu konwersacji będą zmigrowane do trybu wątków liniowych - więcej informacji pojawi się na blogu Workspace i mailowo do głównego admina domeny.

Wątki liniowe


Według tematu konwersacji

Pokoje w Czacie Google pomagają komunikować się z grupą ludzi lub z organizacją odnośnie konkretnego tematu, projektu lub wspólnego problemu. Użytkownicy jasno przekazali, że posiadanie dwóch różnych opcji organizowania pokoi może być mylące. Aby usprawnić jakość użytkowania i przyśpieszyć rozwój produktu, skupiamy się na modelu preferowanym przez użytkowników - wątki liniowe. Z użyciem tego modelu, mamy możliwość odpowiedzi na każdą wiadomość oraz tworzenie oddzielnych dyskusji odizolowanych od głównej konwersacji. Wątki liniowe mogą być pomocne przy odpowiedzi tylko do konkretnej wiadomości lub dogłębnym omówieniu tematu bez przerywania głównej dyskusji.