25 listopada 2022

Tygodniowy przegląd nowości Google Workspace

 

Zmienianie rozmiaru tabel przestawnych w Arkuszach

Z przyjemnością ogłaszamy pożądaną funkcję, która pozwala zmieniać rozmiar panel boczny edytora tabeli przestawnej podczas tworzenia lub edytowania takiej tabeli. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy nazwy kolumn lub pól są zbyt długie i chcemy zobaczyć cały tekst.Ulepszone wyniki wyszukiwania w Gmail oparte na ostatniej historii wyszukiwania.

W lipcu ogłosiliśmy ulepszone opcje wyszukiwania i sugestii w Gmail. Teraz także obecne, podczas używania Gmail w przeglądarce — lepsze wyniki wyszukiwania oparte na ostatniej historii wyszukiwania w Gmail. To ulepszenie wyszukiwarki Gmail sprawia, że wyniki są bardziej adekwatne.


Udostępnianie plików z Dokumentów, Arkusze i Prezentacji na czacie Google Meet

Wcześniej w tym roku, ogłosiliśmy możliwość dołączania do połączenia Google Meet lub prezentowania prosto z Dokumentów, Arkuszy lub Prezentacji Google. Podczas prezentowania lub dołączania prosto z pliku można łatwo udostępnić ten plik uczestników spotkania przez czat tego spotkania. Ta aktualizacja pozwala na udostępnianie dostępu do dokumentu, arkusza lub prezentacji wszystkim, lub wybranym uczestnikom spotkania, umożliwiając współpracę podczas rozmowy.